FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 9614085
*
nr 961 4085
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), sheepskin, book, sprucket skinn.
ARMCHAIR, Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), Fårskinn, Bok
Condition: sprucket skinn
Yngve Ekström, born 1913, dead 1988.
Estimate:
3000
Sold:
SEK 4000
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:27:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/5 12:06:46
1
3.400 kr
11/5 16:01:33
2
3.000 kr
11/5 16:01:33
1
3.200 kr (Robot)
11/5 16:03:08
2
3.400 kr
11/5 16:03:08
1
3.400 kr (Robot)
11/5 16:03:43
2
3.600 kr
11/5 17:59:21
1
3.800 kr
11/5 18:03:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok fårskinn fåtölj karmstol karmstolar lamino stol stolar svensk design svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve ekström
-
7285 FURNITURE SET
four parts, Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Swe..//
Auction ends
today
13 maj at 18:28
*
Yngve Ekström
Condition: sprucket skinn
Yngve Ekström, born 1913, dead 1988.
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4085
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), sheepskin, book, sprucket skinn.
ARMCHAIR, Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), Fårskinn, Bok
Condition: sprucket skinn
Yngve Ekström, born 1913, dead 1988.
Estimate: | 3000 |
---|---|
Sold: | SEK 4000 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/5 12:06:46 | 1 | 3.400 kr |
11/5 16:01:33 | 2 | 3.000 kr |
11/5 16:01:33 | 1 | 3.200 kr (Robot) |
11/5 16:03:08 | 2 | 3.400 kr |
11/5 16:03:08 | 1 | 3.400 kr (Robot) |
11/5 16:03:43 | 2 | 3.600 kr |
11/5 17:59:21 | 1 | 3.800 kr |
11/5 18:03:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok fårskinn fåtölj karmstol karmstolar lamino stol stolar svensk design svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve ekström
-
7285 FURNITURE SET
four parts, Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Swe..//
Auction ends
today
13 maj at 18:28